Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zdecydują o przyszłości dzielnic

28 listopada odbyło się V posiedzenie Konwentu Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic. Tematem posiedzenia był wybór 9 przedstawicieli dzielnic do prac w Forum Przyszłości Dzielnic.

Fot. Tom Rollauer Fotografie

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa z czerwca tego roku, Prezydent został zobowiązany do zainicjowania działań w formie Forum Przyszłości Dzielnic. Zespół powołany do prac ma przeprowadzić szeroką dyskusję na temat funkcjonowania jednostek pomocniczych Krakowa. W Forum uczestniczyć będą zarówno radni miejscy, dzielnicowi jak i urzędnicy zajmujący się tematyką dzielnic, aktywiści, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz eksperci w dziedzinie funkcjonowania jednostek pomocniczych samorządu. Wyniki prac tego grona zostaną przedstawione w formie raportu końcowego.

Podczas poprzedniego posiedzenia konwentu do prac w forum zgłosiło się 14 kandydatów. Tomasz Daros, Przewodniczący Dzielnicy I Stare Miasto, wycofał kandydaturę swojego zastępcy Jana Hoffmana. W głosowaniu tajnym z 13 chętnych do prac w Forum Przyszłości Dzielnic wybrano:

  1. Szczęsnego Filipiaka – Dzielnica VII Zwierzyniec
  2. Magdalenę Dziedzic – Dzielnica XVI Bieńczyce
  3. Piotra Moskałę – Dzielnica III  Prądnik Czerwony
  4. Marka Hohenauera – Dzielnica XV Mistrzejowice
  5. Wojciecha Liszkę – Dzielnica X Swoszowice
  6. Bartosza Paszkowskiego – Dzielnica VIII Nowa Huta
  7. Dariusza Partykę – Dzielnica IV Prądnik Biały
  8. Edwarda Tarczałowicza – Dzielnica V Krowodrza
  9. Andrzeja Dziedzica – Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie

Konwent podjął także uchwałę w sprawie zwiększenia środków finansowych dla dzielnic. Projekt uchwały przedstawił Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy VII Zwierzyniec Szczęsny Filipiak. W trakcie dyskusji członkowie konwentu zaproponowali, by w projekcie uchwały dopisać zwiększenie budżetu dzielnic na 2020 r. o 30 proc. i z taką poprawką uchwała konwentu została przyjęta.

Konwent Przewodniczących Rad Dzielnic został powołany uchwałą Zarządu Miasta Krakowa w maju 1999 r. i stanowi ciało doradcze w sprawach istotnych dla mieszkańców miasta, miejsce wymiany doświadczeń oraz forum informacyjne w zakresie współdziałania jednostek organizacyjnych miasta i dzielnic. Konwentowi przewodniczy Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Kolejny konwent odbędzie się w styczniu 2020 r.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-11-29
Data aktualizacji: 2019-11-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat