Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prowadzący warsztaty pilnie poszukiwani!

Krakowskie Biuro Festiwalowe, w związku z realizacją międzynarodowego projektu „Orfeo & Majnun”, zaprasza do udziału w otwartym naborze projektów przeznaczonym dla profesjonalistów. Poszukiwane są osoby gotowe do prowadzenia warsztatów artystycznych będących twórczą interpretacją pojęć: „miłość”, „strata” i „tęsknota”, nawiązujących do mitów o Orfeuszu i Eurydyce oraz Madżnunie i Lejli.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

Artyści wizualni, animatorzy kultury, instruktorzy, art-pedagodzy i terapeuci, aktywiści i edukatorzy –  w projekcie mogą wziąć udział wszyscy którzy są w stanie poprowadzić cykliczne działania aktywizujące w instytucjach lub organizacjach z grupami warsztatowymi, zaproponowanymi przez siebie lub przez organizatora, w tym także z osobami z grup społecznie wykluczonych.

Do zadań prowadzącego warsztaty należeć będzie:

  • przygotowanie koncepcji pracy z daną grupą/instytucją,
  • prowadzenie cyklicznych warsztatów twórczych z ustaloną grupą uczestników,
  • integracja grupy warsztatowej, pełne wykorzystania jej potencjału – zarówno na polu społecznym, jak i kulturalnym,
  • prezentacja efektów pracy w formie pokazu w ramach parady lub czerwcowych pokazów plenerowych,
  • uczestnictwo i przygotowanie krótkiej prezentacji podczas giełd pomysłów sieciujących działania wszystkich prowadzących warsztaty w ramach projektu „Orfeo & Majnun”.

Cele warsztatów to:

  • integracja artystów/animatorów z  uczestnikami/odbiorcami,
  • wypracowanie wspólnego pola działań twórczych,
  • przygotowanie pokazu pracy finałowej (lub innej formy prezentacji efektu pracy) w ramach parady lub podczas czerwcowych pokazów plenerowych. Parada odbędzie się w dniu 20 czerwca 2020 roku, jako integralna część Wianków/Święta Muzyki,
  • aktywizacja grupy/instytucji współpracującej (domy kultury, świetlice, kluby, organizacje itd.) do uczestnictwa w prezentacji finałowych efektów pracy podczas parady.

Warsztaty zakwalifikowane do realizacji odbywać się będą cyklicznie – od stycznia do czerwca 2020 roku. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni, w tym także osoby na co dzień zagrożone społecznym wykluczeniem. Prowadzący warsztaty otrzymają honorarium. Zgłoszenia można przesyłać do piątku, 20 grudnia!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej orfeomajnun.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat