Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Przybijże łapę” – rusza miejska akcja edukacyjna

Jak opiekować się domowymi zwierzętami? Jak dokarmiać zwierzęta wolno żyjące? Co robić, gdy napotkamy dziką zwierzynę? Jakie obowiązki wiążą się z przygarnięciem pupila? Na te i inne pytania odpowie nowa miejska akcja edukacyjna „Przybijże łapę”. Ma ona uwrażliwić mieszkańców na potrzeby zwierząt, bo również dla nich miasto jest domem.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Kampanię prowadzi Wydział Kształtowania Środowiska UMK. To pierwsza tego typu akcja społeczno-edukacyjna miasta zakrojona na tak szeroką skalę. Zaplanowane działania oraz przygotowane materiały edukacyjne (ulotki, plakaty oraz materiały wideo) mają zwrócić uwagę krakowian m.in. na kwestię opieki oraz dokarmiania dzikich zwierząt na terenie gminy, jak również na obowiązki, które spoczywają na właścicielach zwierząt domowych.

Istotny jest fakt, by mieszkańcy umieli się odnaleźć w sytuacji spotkania z dziką zwierzyną, ale także wiedzieli, jak adoptować psa lub kota ze schroniska. Akcja poruszy takie tematy, jak: prawidłowe dokarmianie dzikich i domowych zwierząt, regularna deratyzacja, przestrzeganie praw zwierząt, odpowiedzialna adopcji, jakość karmy darowanej dla schronisk.

Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie internetowej przybijzelape.pl.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat