Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dziś finał festiwalu wielokulturowego „Kraków miejsce spotkań”

Dziś kończy się festiwal wielokulturowy „Kraków miejsce spotkań”. Od 24 listopada przez osiem dni w Willi Decjusza i innych miejscach Krakowa odbywały się seminaria, warsztaty, gry miejskie, spotkania, koncert w 14 językach, a nawet nauka języka węgierskiego czy japońskiego, tańca arabskiego i kaligrafii kurdyjskiej.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W programie festiwalu znalazły się wydarzenia eksperckie, jak np. seminarium „Zarządzanie w mieście wielokulturowym”, czy wystawa „From the land and the air”, opowiadająca o ochronie dóbr kultury w sytuacjach konfliktowych.

Odbyły się również na koncert w 14 językach w wykonaniu „Chóru w Kontakcie”, tańce regionalne, warsztaty origami, wielokulturowa grę miejska, nauka języka węgierskiego, japońskiego, francuskiego oraz dyktando. Wydarzenia odbywały się w różnych częściach miasta i były adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, polsko- i obcojęzycznych

– Festiwal to okazja do ważnych debat ale także okazja aby wspólnie zaśpiewać, zatańczyć i trafić do serc smakoszy wielonarodowych kuchni oraz odświeżyć i zaprezentować polskie zwyczaje – podkreśla Dominika Kasprowicz, dyrektorka Instytutu Kultury Willa Decjusza.

Warto dodać, że festiwal jest ośmiodniowym wydarzeniem realizowanym przez Stowarzyszenie i Instytut Kultury Willa Decjusza we współpracy z 35 partnerami, w tym z Urzędem Miasta Krakowa, krakowskimi uczelniami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz cudzoziemców, sektorem biznesu oraz szkołami, instytucjami miejskimi, a przede wszystkim – samymi krakowianami.

Festiwal trwa do niedzieli, do 1 grudnia, a wchodzące w jego skład wydarzenia odbywają się na terenie całego miasta. Szczegółowy program na stronie internetowej Instytutu Kultury Willa Decjusza.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat