Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Młodzi wobec wyzwań dla euroazjatyckiego bezpieczeństwa

Międzynarodowa konferencja „Młode pokolenie wobec wyzwań bezpieczeństwa w Europie i Azji” (The Young Generation Confronted with the Security Challenges in Europe and Asia) odbędzie się w dniach 4-5 grudnia na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas konferencji naukowcy z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich wygłoszą wystąpienia na tematy powiązane z różnymi aspektami bezpieczeństwa. Panele dyskusyjne dotyczyć będą m.in. kwestii prawnych, militarnych, socjologicznych, politycznych czy ekologicznych wyzwań dla bezpieczeństwa.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Interdyscyplinarne ujęcie tematu pozwoli na analizę wyzwań bezpieczeństwa z różnych naukowych punktów widzenia. Dzięki temu Konferencja może dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Umożliwi to nie tylko występującym naukowcom, ale także wszystkim przysłuchującym się, poszerzenie oraz uzupełnienie wiedzy w zakresie wyzwań, przed jakimi współcześnie stoją Europa i Azja.

Organizatorami konferencji są działający wspólnie Program NATO DEEP, Instytut SDirect24, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, Ośrodek Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UJ, KN Prawa Międzynarodowego Publicznego TBSP UJ, Koło Prawa Wojskowego i Konfliktów Zbrojnych TBSP UJ oraz Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ.

Wydarzenie dla uczestników biernych ma charakter otwarty i bezpłatny. Językiem obrad będzie język angielski. Szczegółowy program konferencji już niebawem.

securityconference banner

Konferencja odbywać się będzie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (ul. Ingardena 4) oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. Olszewskiego 2).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat