Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Moniuszkujmy razem” w Dworku Białoprądnickim

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza osoby muzykujące oraz muzyków i wokalistów do udziału w unikatowym przedsięwzięciu artystycznym – warsztatach „Moniuszkujmy razem”, które zakończą się projektem „Zróbże Halkę” w ramach drugiej edycji miejskiego projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Uczestnicy warsztatów „Moniuszkujmy razem”, pod okiem prowadzących muzyków Adama Prucnala z zespołu BRAThANKI oraz Stanisława Rzepieli z Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, wcielą się w rolę aranżerów, stawiając sobie za punkt wyjścia oryginalne kompozycje autora „Halki”. Organizatorzy zapraszają do udziału osoby muzykujące, które znają twórczość Moniuszki, nie jest to jednak warunek konieczny. Wartością będzie nietypowe instrumentarium oraz chęć kreacji.

Zwieńczeniem warsztatów będzie możliwość zaprezentowania się na scenie w Sali Kominkowej „Dworku Białoprądnickiego” podczas koncertu finałowego w niedzielę, 1 grudnia o godz. 18.00. Koncert połączony zostanie z pokazem elementów strojów wykonanych przez uczestników pozostałych warsztatów oraz pokazem mody projektantki Anety Larysy Knap, prekursorki połączenia tradycji z nowoczesnością w branży odzieżowej, która zajmuje się tworzeniem nowatorskiego stylu bazującego na dotychczasowych kanonach emblematów góralskiego folkloru, scalenia w jedno codzienności i funkcjonalności z nieskazitelnym charakterem rejonu Podhala oraz właścicielki ekologicznej marki FOLK DESIGN.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod adresem: zapisy@ dworek.eu na hasło: halka trwają do piątku, 15 listopada.

Więcej informacji na: dworek.eu oraz na facebook.com

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat