Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tajne przez poufne – spacer miejski dla dzieci

Muzeum Krakowa zaprasza dzieci w wieku 9-12 lat na kolejny spacer z cyklu „Mały wielki Kraków”. Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, o godz. 11 szlakiem tajemnic Krakowa najmłodszych poprowadzi Maciej Miezan. Początek wędrówki przy Barbakanie.

Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe
Muzeum Krakowa / materiały prasowe

„Historia zna wiele dziwnych opowieści, a Kraków od zawsze przyciągał miłośników najróżniejszych niezwykłych historii. Wiele z tych opowieści nie zostało wyjaśnionych do dziś, bo wymykają się racjonalnemu pojmowaniu świata. Czy zastanawialiście się, jakie niestworzone historię krążą po Krakowie? Co wspólnego ma Barbakan z Wawelem? Czy pod Krzysztoforami ciągną się tajemnicze tunele? Które kamienice mają oczy? I jakie sekrety skrywa fontanna krakowskiego żaka na placu Mariackim? Chodźcie z nami na spacer, tylko ani mru mru, bo miasto też ma uszy...” – czytamy na stronach internetowych Muzeum Krakowa.

Udział bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem e-mail: info@muzeumkrakowa.pl.

„Mały wielki Kraków” to cykl spacerów miejskich dla dzieci w wieku 9-12 lat odkrywających przed uczestnikami zupełnie nowe historie i miejsca ukryte w tkance Krakowa. Szlak naszych jesiennych wędrówek wyznaczają opowieści nieoczywiste.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat