Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Klara” czyli życie uczuciowe po czterdziestce

Na Scenie Supernowej we wtorek, 26 listopada będzie można zobaczyć spektakl „Klara” na podstawie książki Izy Kuny. Dzięki inteligentnej narracji, wyrazistości postaci i dosadnemu językowi, prozatorski debiut blogerki i aktorki z 2010 roku zebrał wiele pochlebnych, niekiedy wręcz entuzjastycznych recenzji. Teraz postaci z powieści Kuny po niemal 10 latach za sprawą inscenizacji Mateusza Przyłęckiego ożyły także na scenie. 

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

„Klara” to historia czterdziestolatków, którzy próbują ułożyć swoje życie uczuciowe. Każdy z nich marzy, żeby spełnić się w związku z drugą osobą, ale z różnych powodów ciągle do tego nie dochodzi. Zamiast budowania trwałych relacji bohaterowie wikłają się w kolejne nieudane romanse – Klara pragnie być z Aleksem, który jest żonaty, Aleks nie może się zdecydować czy być z Klarą czy zostać ze swoja żoną, Wronka szuka mężczyzny na całe życie, ale wiąże się z facetami, którzy są żonaci lub niezainteresowani założeniem rodziny, Piotr – gej tkwi w związku, w którym ciągle rozstaje i schodzi się ze swoim partnerem.

Bohaterowie „Klary” nie chcą być sami, ale mają też problem z zaangażowaniem się w trwały związek.  Próbują wyrwać się z toksycznych relacji (także z własnymi rodzicami), ale tak bardzo pragną kochać i być kochani, że ciągle powtarzają te same błędy i ostatecznie lądują w związkach, w których czują się nieszczęśliwi. Iza Kuna porusza w swoim tekście poważne problemy, ale robi to z dystansem i absurdalnym poczuciem humoru.

„Klara”
Autor: Iza Kuna
Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Występują: Ewa Chałupa, Beata Furgalska, Małgorzata Miernikowska, Paweł Prochownik, Sławomir Zakrzewski
Światło: Jędrzej Motyka

Scena Supernowa znajduje się przy ul. Gazowej 21. Początek spektaklu: godz. 20.00.

 

ADRES: ul. Gazowa 21, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat