Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Są pieniądze na budowę linii tramwajowej do Górki Narodowej

Jednym z punktów sesji Rady Miasta Krakowa 6 listopada był projekt uchwały zmieniającej tegoroczne środki na kilku zadaniach inwestycyjnych. Wśród takich przedsięwzięć jest budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

– Z uwagi na to, że nie posiadamy jeszcze decyzji ZRID, a co za tym idzie, nie ma możliwości rozpoczęcia prac budowlanych i realizacji w tym roku zaplanowanego wcześniej zakresu rzeczowego i finansowego zadania, zaproponowaliśmy oddanie do budżetu miasta kwoty 19,8 mln zł – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

– To normalne działanie w sytuacji, gdy nie ma możliwości wykorzystania pieniędzy zapisanych na dany rok. Budżet jest roczny, więc blokowanie środków, które nie mogą zostać wykorzystane w danym roku byłoby nieracjonalne – wyjaśnia Łukasz Szewczyk. I dodaje, że projekt zmian, który będzie poddany pod głosowanie radnych nie oznacza zagrożenia dla tego zadania.

– Na kolejne lata planowane są środki na budowę linii do Górki Narodowej w wymiarze zgodnym z umową z wykonawcą. Zakładamy, że na początku przyszłego roku wydana zostanie decyzja ZRID. Wykonawca powinien rozpocząć prace po uzyskaniu rygoru natychmiastowej wykonalności, szacujemy, że nastąpi to wiosną 2020 roku – zaznacza dyrektor ZIM w Krakowie.

Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak sp. z o.o.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko” na lata 2014–2020.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat