Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Co z tym Kazimierzem?!” – zapraszamy na debatę

„Co z tym Kazimierzem?!” – na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy debaty zorganizowanej przez Muzeum Krakowa. Wydarzenie odbędzie się dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17.

Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe
Muzeum Krakowa / materiały prasowe

W ostatnich trzech dekadach Kazimierz przeszedł ogromną metamorfozę: od zaniedbanej dzielnicy kojarzonej z patologią i biedą mieszkańców, po centrum imprezowo-turystyczne miasta i raj dla deweloperów przy jednoczesnym exodusie mieszkańców. Co dzieje się obecnie na Kazimierzu? Czy można tam jeszcze normalnie mieszkać? Czy na Kazimierzu można odpoczywać? Jakie korzyści Kazimierz odnosi z dużego ruchu turystycznego, a jakie są zagrożenia? Co robi miasto i miejscy aktywiści, aby było to miejsce przyjazne mieszkańcom, a nie tylko turystom i przedstawicielom dużych firm? Jakie są możliwe perspektywy zmiany niepojących zjawisk?

W debacie wezmą udział przedstawiciele instytucji miejskich, miejscy aktywiści i naukowcy. Spotkanie poprowadzą Tomasz Pytko (Stowarzyszenie All in UJ i Radiofonia) oraz Piotr Figiela. Wstęp wolny.

Debata to wydarzenie towarzyszące wystawie „Kazimierzanin”, którą do 10 listopada można oglądać w Starej Synagodze, oddziale Muzeum Krakowa.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat