Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

100 lat PCK - konferencja naukowa

14 i 15 listopada w Krakowie odbywa się historyczna konferencja naukowa organizowana przez Polski Czerwony Krzyż, który w 2019 roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Celem planowanej konferencji jest podsumowanie i prezentacja dorobku oraz realizacja misji na przestrzeni 100 lat, jak również budowanie wizerunku Polskiego Czerwonego Krzyża jako jednej z niewielu organizacji w Polsce o tak długiej historii, ale też organizacji, która ją szanuje i potrafi z niej czerpać siłę do współczesnych działań.

PCK zachęca tym samym naukowców, reprezentujących różne dziedziny nauki, do podjęcia interdyscyplinarnej refleksji na temat Polskiego Czerwonego Krzyża i jego działalności na przestrzeni minionego wieku.

W 2019 roku PCK obchodzi 100-lecie działalności, będąc najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją humanitarną w Polsce. Podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności.

Wydarzenie odbywa się 14 i 15 listopada w auli im. Nowodworskiego w Collegium Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. św. Anny 12. W ciągu dwudniowego spotkania zaplanowano cztery sesje wykładowe.

Konferencji towarzyszy wystawa plenerowa „Polski Czerwony Krzyż. 100 lat w służbie Ojczyźnie i ludziom” upamiętniająca działalność Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce. Wystawę można oglądać na Plantach.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat