Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weź udział w XVI Zaduszkach Organowych im. prof. Jana Jargonia

W listopadzie Krakowskie Forum Kultury zaprasza na XVI Międzynarodowy Festiwal „Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia”. W ramach Zaduszek w krakowskich kościołach od 3 do 9 listopada odbędą się liczne koncerty organowe znanych polskich i zagranicznych artystów.

Fot. Krakowskie Forum Kultury

Międzynarodowy Festiwal „Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia” to wydarzenie organizowane przez Krakowskie Forum Kultury, które na stałe wpisało się w krajobraz kulturalny miasta Krakowa. Poświęcone jest pamięci profesora Jana Jargonia, wybitnego krakowskiego organisty, kompozytora i pedagoga, który w swoim dorobku posiada prowadzenie szeregu festiwali rangi międzynarodowej, takich jak krakowskiego festiwalu „Dni Muzyki Organowej”, będącego inspiracją do stworzenia „Zaduszek Organowych”, organizowanych w tym roku już po raz szesnasty.

Tegoroczną edycję festiwalu zaszczycą tacy artyści, jak Pascale Van Coppenolle (Szwajcaria), Kees van Eersel (Holandia), Aart Bergwerff (Holandia), a z naszych rodzimych wykonawców: Arkadiusz Bialic, Agnieszka Tarnawska oraz Marek Miśkowicz. Dodatkowo wydarzenie wzbogaci międzynarodowa sesja naukowa pt. „Johann Sebastian Bach jako źródło inspiracji kolejnych generacji kompozytorów muzyki organowej”, a także koncert finałowy „Organista nowoczesny: Louis-James-Alfred Lefébure-Wely (1817-1869) w 150. rocznicę śmierci” w wykonaniu klasy organów prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois
(AM Kraków), który odbędzie się w sobotę, 9 listopada.

Koncerty odbędą się w najbardziej znanych kościołach Krakowa: Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa OO. Jezuitów, Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa OO. Paulinów „Na Skałce”, Bazylice Nawiedzenia NMP OO. Karmelitów „Na Piasku” oraz w Kościele Świętego Krzyża, a także w siedzibie Akademii Muzycznej.

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym prezydenta miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego.

Pełny program Festiwalu dostępny jest na stronie www.krakowskieforum.pl oraz na Facebooku KFK. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zaduszki Organowe  plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-10-24
Data aktualizacji: 2019-10-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź