Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Celuloidowy październik w Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie z cyklu „Klinika dla rzeczy”, które odbędzie się w sobotę, 26 października o godz. 10.00 w oddziale Theasurus Cracoviensis na ul. Księcia Józefa 337.

Fot. Wnętrze powstających magazynów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów / MHK
Wnętrze powstających magazynów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów / MHK

Spotkanie rozpocznie się wykładem dotyczącym podstaw konserwacji prewencyjnej oraz działań związanych z przygotowaniem materiałów fotograficznych do archiwizacji i digitalizacji.

Podczas wizyty w pracowni konserwacji uczestnicy zapoznają się z metodologią zabezpieczania negatywów i obrazów pozytywowych na podłożach papierowych i szklanych oraz odpowiednimi dla ich prawidłowej archiwizacji warunkami oświetleniowymi i wilgotnościowo-temperaturowymi. Dowiedzą się również jak rozpoznać nieprofesjonalnie przeprowadzone zabiegi konserwatorskie oraz ich skutki. Na koniec przedstawione zostaną  zasady prawidłowej archiwizacji materiałów fotograficznych i prac niezbędnych do przeprowadzenia prawidłowego odwzorowania cyfrowego.

W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość wykonania prób na czyszczenie i podklejanie starej fotografii oraz przygotowania opakowania zabezpieczającego rozbite płyty szklane. Na zakończenie zajęć porady i konsultacje z dziedziny konserwacji fotografii.

Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem e-mail: info@muzeumkrakowa.pl. Wstęp 20 zł.
 

ADRES: ul. Księcia Józefa 337, Kraków
pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat