Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielkie owady w krakowskim zoo

Pszczoła, trzmiel, biedronka, ważka i mrówka – to nowi lokatorzy krakowskiego zoo. Pojawili się w związku z projektem edukacyjnym „Zagrożony świat owadów”. Ścieżka edukacyjna ma na celu uświadomienie młodym słuchaczom, że populacja owadów na całym świecie maleje.

Fot. Fundacja „Miejski Park i Ogród Zoologiczny”
Fundacja „Miejski Park i Ogród Zoologiczny”

W ramach projektu w zoo powstała ścieżka edukacyjna poświęcona polskim, coraz mniej licznym populacjom owadów, z metrowymi modelami. Elementami tej ścieżki są również tablice i gry edukacyjne. Drugi mobilny zestaw modeli owadów (60 cm) i plansz oraz tablic edukacyjnych przygotowano na warsztaty w salce edukacyjnej m.in. z dziećmi niepełnosprawnymi, niedowidzącymi.

– Przypominamy jak bardzo owady są ważne, jakie przynoszą nam korzyści i jak należy je chronić. Podczas zajęć słuchacze dowiadują się jak sami mogą dbać o owady i jak powinni chronić środowisko. Po zajęciach dzieci uczestniczą w konkursach z nagrodami, podczas których podsumowują zdobytą wiedzę – informuje krakowskie zoo.

Warto dodać, że z zajęć skorzystało już 300 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, z zespołów szkół specjalnych w Krakowie, z domu dziecka w Bochni, z Zespołu Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie czy Małopolskiej Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie.

Projekt realizowany w krakowskim zoo kosztował ponad 97 tysięcy złotych, z czego dotacja WFOŚiGW wyniosła 76.016,26 zł.

Zagrożony Świat Owadów

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat