Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkaj się z Jutronautami

W czwartek, 24 października, w godz. 17.00-20.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym, przy ul. Rakowickiej 27 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach trzeciej edycji programu „Jutronauci”, podczas którego ludzie jutra opowiedzą o wyzwaniach przyszłości. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Fot. wyborcza.pl/Jutronauci
wyborcza.pl/Jutronauci

Do projektu zapraszane są wyjątkowe osoby, które swoimi działaniami (m.in. inicjatywami, badaniami czy firmami) zmieniają świat. Opisują wyzwania przyszłości i sposoby ich rozwiązania. „Jutronauci” potrafią odpowiedzieć na pytania jak zmienia się praca pod wpływem nowych technologii, czy obecne pomysły na rozwiązanie problemu zatłoczonych miast mają sens, oraz jakie są sposoby na uporanie się ze smogiem.

W Krakowie „Jutronauci” podzielą się doświadczeniami i projektami podczas otwartego spotkania na Uniwersytecie Ekonomicznym. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie mentorów konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont” - Macieja Konopki, projektanta i grafika oraz Marty Rudnickiej, prezeski Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. O projektach przyszłości opowiedzą również ekoinnowatorka Maria Kurańska; Agata Frankiewicz, założycielka platformy promującej ładne przedmioty z odzyskanych materiałów oraz Tomasz Żurkiewicz, finansista i architekt transakcji.

Na spotkanie może przyjść każdy - wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Więcej informacji o spotkaniu i prelegentach można znaleźć na Facebooku.

Dodatkowo, w papierowych wydaniach „Gazety Wyborczej” oraz na stronie Wyborcza.pl/Jutronauci dostępne są publikacje o nowych technologiach, przełomowych odkryciach i wyjątkowych ludziach, a integralną częścią programu jest konkurs stypendialny „Bilet za horyzont” otwarty dla wszystkich, którzy chcą zgłosić swój udział i swoje projekty.

Szczegóły o programie „Jutronauci” dostępne na stronie: Wyborcza.pl/Jutronauci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat