Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

6 sprzątanie Dłubni i Trash Run Kids

Już w najbliższą sobotę, 19 października o godz. 11.00 po raz szósty odbędzie się sprzątanie rzeki Dłubni. Tym razem akcji towarzyszyć będzie Trash Run Kids, czyli aktywne sprzątanie dla dzieci z rodzicami.

Fot. pixabay.com

Miejscem zbiórki jest Zalew Nowohucki koło Domu Wędkarza przy ul. Bulwarowej. Na miejscu uczestnicy dowiedzą się o przebiegu akcji, poznają zasady bezpiecznego sprzątania, otrzymają worki, rękawiczki i przejdą na zaplanowany teren sprzątania. Sprzątanie obejmie najmniej uczęszczany i najdzikszy odcinek Dłubni w Nowej Hucie o powierzchni 3,5 ha. Ciągnie się on od połowy ul. Melchiora Wańkowicza (mostek nad Dłubnią prowadzący do ogródków działkowych) w stronę ul. Bardosa/ul. Ptaszyckiego. Chętnych na sprzątanie z kajaka podczas spływu Dłubnią zapraszamy do wysłania zgłoszenia o temacie „Spływanie za Sprzątanie” na adres: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl. Ilość miejsc ograniczona.

W czasie trwania akcji dla najmłodszych przeprowadzony zostanie dodatkowo Trash Run Kids, czyli marszobieg i sprzątanie śmieci segregowanych do odpowiednich worków. Liczyć się będzie czas ale również odpowiednio wysegregowane śmieci, które będą oceniane i premiowane dodatkowymi punktami. Przed startem uczestnicy wysłuchają prelekcji o segregacji śmieci. Trash Run Kids to 2,5 km marszobiegu w zespołach 2-osobowych (pełnoletni opiekun z dzieckiem) i 3 strefy sprzątania. Zapisy pod adresem: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie fundacji: fundacja.ecotravel.pl

sprzątanie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-10-16
Data aktualizacji: 2019-10-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź