Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Medal KEN dla Pawła Zaborskiego

W poniedziałek, 14 października w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Wicewojewody Małopolskiego Zbigniewa Starca oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer. Zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Bardzo miłym akcentem uroczystości był uhonorowanie Medalem Komisji Edukacji Narodowej Pawła Zaborskiego – kierownika Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Straż Miejska Miasta Krakowa

Medal KEN nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez polski sejm w roku 1773 z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Paweł Zaborski

W nowatorski i kreatywny sposób buduje w społeczności lokalnej koalicję instytucji publicznych i stowarzyszeń podejmujących działania profilaktyczne. Jest inicjatorem i jednym z głównych twórców przedstawienia profilaktycznego, które zostało nagrodzone jako najbardziej rozwojowa inicjatywa dla dzieci i młodzieży w kategorii sztuka wizualna w konkursie „Słoneczniki”, organizowanym przez portal czasdzieci.pl w 2015 r. Do chwili obecnej spektakl obejrzało ponad 20 000 widzów.

Jest autorem książeczki dla dzieci: „Opowieści czarodzieja Profilaktikusa”, wydanej w 2016 roku, a także twórcą całorocznego projektu profilaktycznego „Akademia Barbakusa” dla dzieci i ich rodziców, który realizowany jest od września 2015 w formie comiesięcznych spotkań.

Za swoją dotychczasową pracę otrzymał:

  • odznakę Honoris Gratia (2015)
  • Brązowy Krzyż Zasługi i nagrodę „Bezpieczny Kraków” za rok 2015.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat