Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wyprawki dla najmłodszych czytelników Biblioteki Kraków

Twoje dziecko nie ma jeszcze karty bibliotecznej? Zapisz je do biblioteki, a w prezencie otrzyma „Wyprawkę czytelniczą” na dobry czytelniczy start. Akcja przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat, również tych, które posiadają już własną legitymację czytelnika.

Fot. Instytut Książki/ materiały prasowe
Instytut Książki/ materiały prasowe

Od października w filiach Biblioteki Kraków na dzieci w wieku 3 do 6 lat czeka wyjątkowy prezent – „Wyprawka czytelnicza”. Wyjątkiem są filie nr 1 i nr 25, gdzie nie ma działów dziecięcych, oraz aktualnie remontowana Biblioteka Główna (ul. Powroźnicza 2) i filia nr 51.

W wyprawce najmłodsi czytelnicy znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji na stronie Biblioteki Kraków.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat