Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

11. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Miasta Krakowa

W piątek, 18 października, o godz. 19.00 w Dworku Białoprądnickim wystąpi chorwacki duet Piano Duo Fantasy w składzie Ivana Maja Vidovic i Vesna Miletic. A to wszystko w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wstęp wolny.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Festiwal potrwa do 27 października. W ramach wydarzenia pianiści z Polski i Europy zagrają 9 koncertów w kilku miejscach w Krakowie. Na scenie w Dworku Białoprądnickim  usłyszymy duet Piano Duo Fantasy, który powstał z miłości do muzyki i fortepianu. Jednym z pierwszych wykonywanych przez pianistki utworów była Fantazja na 4 ręce F. Schuberta. To właśnie to dzieło stało się inspiracją do nazwania ich duetu Fantazją.

Warto dodać, że Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa to pierwsze wydarzenie kulturalne w Krakowie, w całości poświęcone muzyce fortepianowej. Istotą Festiwalu jest zaprezentowanie mistrzów fortepianu, obok których wystąpią młodzi, stojący u progu wielkich karier laureaci największych Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: Chopinowskiego w Warszawie, Van Cliburna w Fort Worth i Czajkowskiego w Moskwie.

Więcej informacji na www.dworek.eu.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat