Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Ten wtorek w Krakowie z pewnością będzie pełen muzyki. Ale nie tylko! Będziemy mieli również okazję poznać czeską, klasyczną już filmową interpretację powieści słynnego polskiego pisarza. O kim mowa? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium miasta na dziś!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W Krakowie trwa festiwal 7xGospel! To już czternasta edycja imprezy, która promuje żarliwą i emocjonalną muzykę gospel. Tradycyjnie kojarzymy z nią czarnoskórych Amerykanów. Dziś jednak po ten rodzaj interpretacji pieśni, opartych na tekstach biblijnych, sięga się pod każdą szerokością geograficzną. Zdobywa ona popularność także w polskich miastach. Po wczorajszej inauguracji festiwalu w kościele św. Floriana, dziś czeka nas Jam Session, podczas którego poznamy różne odmiany muzyki gospel: od standardów negro spirituals aż po współczesne wersje jazzowe i funkowe. Spotykamy się dziś w Worship Center, przy ul. Dajwór 14. Początek o godz. 19.00.

Trudno wyobrazić sobie historię poezji śpiewanej bez historii Piwnicy Pod Baranami. Z tego miejsca wywodzi się wielu artystów, którzy na stałe wpisali się do annałów muzyki. Jedną z tych osób z pewnością jest Anna Szałapak, zwana Białym Aniołem. W październiku mijają dwa lata od śmierci tej związanej z Krakowem artystki. Z tej okazji, Krakowskie Forum Kultury wraz z Piwnicą pod Baranami przygotowało cykl wydarzeń upamiętniających Białego Anioła. Podczas dzisiejszego spotkania w Piwnicy, które rozpocznie się o godz. 17.00 Annę Szałapak wspominać będą: Zygmunt Konieczny, Michał Półtorak i Witold Turdza. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Ślady mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek, będący wielowymiarowym portretem tej przedwcześnie zmarłej artystki.

Przypominamy też, że w kinie Kika trwa przegląd filmowy Dyskretny Urok Klasyki. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się lepiej czeskiej kinematografii. Dziś wyświetlony zostanie film „IKARIA XB-1” w reżyserii Jindřicha Poláka. Pochodzący z 1963 roku obraz jest fantastycznonaukową historią inspirowaną wątkami z powieści Stanisława Lema „Obłok Magellana”. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Więcej o kulturalnych wydarzeniach w Krakowie znajdziemy na stronie www.karnet.krakow.pl.

 

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat