Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spółdzielnia mieszkaniowa Widok bez piecyków gazowych

Spółdzielnia mieszkaniowa Widok, PGE Energia Ciepła i MPEC Kraków podpisały umowę kompleksową, która umożliwi doprowadzenie centralnej ciepłej wody użytkowej do niemal tysiąca mieszkań. Do 2023 r. ponad 2 tys. mieszkańców zrezygnuje z piecyków gazowych. Planowana moc przyłączeniowa wyniesie 1,6 MWt.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

– Woda płynąca z kranu, podgrzewana ciepłem systemowym jest komfortowym i bezpiecznym  rozwiązaniem dla budynków położonych w obszarze zasilania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Do niedawna była standardem tylko dla nowych budynków wielorodzinnych. Teraz ta usługa w większym zakresie jest dostępna na starszych osiedlach i coraz bardziej zyskuje na popularności, właśnie dzięki rozwojowi Programu – mówi Marian Łyko, prezes zarządu MPEC.

– Zależy nam, aby każdy mieszkaniec spółdzielni czuł się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu.  Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o kompleksowym przystąpieniu do programu „Ciepła woda bez piecyka”. Nie ma bowiem sprawy nadrzędnej nad zdrowie nasze i naszych bliskich. Biorąc pod uwagę  fakt, jak wiele wypadków związanych z zatruciami tlenkiem węgla cały czas odnotowuje się w Krakowie to likwidacja piecyków gazowych w naszych zasobach wydaje się oczywista – mówi Bogdan Pawela, prezes spółdzielni mieszkaniowej Widok.

– PGE Energia Ciepła od wielu lat działa na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców m.in. poprzez  rozwój programu „Ciepło woda bez piecyka”, w ramach którego dofinansowuje wykonanie instalacji wewnątrz budynków – mówi Mariusz Michałek, dyrektor elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie.

Program „Ciepła woda bez piecyka” jest inicjatywą realizowaną przez partnerów programu „Ciepło dla  Krakowa” już od 15 lat. Dzięki podjętym działaniom, w latach 2004-2018, w ponad 870 budynkach na terenie Krakowa i Skawiny wyeliminowano ponad 37 tys. piecyków gazowych. W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie i elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podpisali umowy  kompleksowe z pięcioma spółdzielniami, dzięki temu na przestrzeni najbliższych lat zostaną zlikwidowane piecyki gazowe w kolejnych 135 budynkach.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat