Komunikat archiwalny

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 162

W czwartek, 10 października odbyła się prezentacja nowego boiska przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 im. Władysława Szafera przy ul. Stojałowskiego 31. W wydarzeniu wziął udział pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej Janusz Kozioł. Na nowo otwartym obiekcie sportowym rozegrano już pierwsze zawody – finał turnieju piłki nożnej.

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 162
Fot. Bogusław Świerzowski/ krakow.pl

Boiska przy SP nr 162 powstawały w dwóch etapach w formule „Projektuj i wybuduj” w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Kraków programu rewitalizacji boisk przyszkolnych.

W 2018 roku powstało boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 44 x 22 m do gry w piłkę nożną i w piłkę ręczną, wyposażone w bramki i piłkochwyty. Wokół boisk wykonano opaskę betonową wraz z dojściem i palisadą, zamontowano ławki i kosze na śmieci. W drugim etapie, w 2019 roku, powstało oświetlone boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z drenażem, o wymiarach 52 x 26 m, wyposażone w bramki, piłkochwyty oraz monitoring. Boisko posiada trybunę i jest ogrodzone.

Wykonawcami były firmy: Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne (I etap) oraz EVERSPORT sp. z o.o. z Warszawy (II etap), a prace prowadzone były pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Łączna kwota inwestycji wyniosła 1 530 225,14 zł brutto.

Warto przypomnieć, że w Dzielnicy XI Podgórze Duchackie Gmina Miejska Kraków wybudowała w ostatnich latach m.in. nowoczesną halę sportową Klubu Sportowego Orzeł Piaski Wielkie. Do dyspozycji mieszkańców są również „Orlik” przy ul. Bujaka, duży kompleks sportowy na os. Kurdwanów Nowy z krytą pływalnią, grotą solną i kortami tenisowymi, a także kompleks boisk Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 przy ul. Kamieńskiego.

 

 

Tagi: sport, otwarcie

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także