Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Propozycje kulturalne na czwartek

Kilka propozycji kulturalnych na czwartkowy wieczór. Naprawdę nie warto pozostawać w domu, gdy tyle się dzieje. Trzeba koniecznie wyjść, by potem nie żałować. Wśród propozycji filmowych przedpremierowy pokaz filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w Kinie Pod Baranami. Warto wybrać się także do Muzeum Manggha na spotkanie z Normanem Davisem. A jeśli rozrywka to koniecznie w Teatrze Barakah, gdzie rozpoczyna się trzydniowy maraton kabaretowy „MyszyFest”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Zanim przejdziemy do rekomendowanych propozycji zajrzyjmy jeszcze na chwilę na „Unsound Festival 2019”. O godz. 19.30 w Kijów.Centrum (al. Zygmunta Krasińskiego 34) wydarzenie pt. „Hum”, na które złożą się dwa nowe widowiska audiowizualne. Wystąpią Eli Keszler (perkusja) i Nate Boyce (gitara preparowana, wizualizacje) oraz The Caretaker. Natomiast o godzinie 21.30 w Forum Przestrzenie ul. (Konopnickiej 28) rozpocznie się pierwsza z trzech nocy z muzyką eksperymentalną. W trzech różnych salach dawnego hotelu można będzie usłyszeć eksperymentujących wykonawców z różnych stron świata. Wystąpią Bartosz Kruczyński i Poly Chain, Uwalmassa z Jawy, brytyjski Emptyset, LSDXOXO z Niemiec i wielu innych wykonawców. Prawdziwa uczta dla koneserów gatunku. Więcej informacji na stronie Więcej informacji na stronie Unsound Festival 2019.

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” – premiera filmu z udziałem twórców

Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27) zaprasza o godz. 18.45 na przedpremierowy pokaz filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” nagrodzonego na Festiwalu w Gdyni, portretu niezwykłego polskiego jazzmana.

W premierze uczestniczyć będą Maciej Pieprzyca, odtwórca roli tytułowej Dawid Ogrodnik, producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś, Monika Matuszewska i aktorzy: Piotr Adamczyk, Jowita Budnik, Justyna Wasilewska. Po pokazie spotkanie z twórcami poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

O wydarzeniu tym piszemy więcej na naszej stronie.

Spotkanie z Normanem Daviesem

Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkanie z prof. Normanem Daviesem poświęcone jego autobiografii pt. Sam o sobie. Wybitny historyk po raz pierwszy opowiada tak osobistą historię o rodzinie, dorastaniu w Bolton, karierze nauczyciela, związkach z Francją i Polską, spotkaniach z odmienną religią i tożsamością, samochodach, futbolu, trudnych decyzjach i odważnych celach.

Spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 19.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 26). Więcej na stronie Wydawnictwa Znak.

MyszyFest! w Teatrze Barakah

Już po raz trzeci Teatr Barakah (ul. Paulińska 28) zaprasza na pierwszy spektakl w trzydniowym maratonie z kolejnymi odcinkami „Nocy Waniliowych Myszy”. Młodzi twórcy – Dawid Barański, Amadou Guindo i Grzegorz Like – wraz z reżyserką Anną Nowicką w zabawny i błyskotliwy sposób komentują polityczno-społeczne wydarzenia, wyraźnie nawiązując, jak zauważa Krzysztof Orzechowski, do największych tradycji polskiego kabaretu z Zielonym Balonikiem i Piwnicą pod Baranami na czele. Pierwsza noc z „Waniliowymi Myszami” rozpocznie się o dziś wieczorem, godz. 21:00.

Więcej informacji na stronie Karnetu.

Odwiedź stronę Karnetu także po to, by zobaczyć jeszcze więcej propozycji kulturalnych na dzisiejsze popołudnie i wieczór.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat