Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Czy odbędą się konsultacje w sprawie Wesołej?

Podczas sesji radni zajmą się projektem uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących sposobu zagospodarowania terenów Wesołej, po wyprowadzce Szpitala Uniwersyteckiego. Opinię w tej sprawie wydać miała Komisja Dialogu Obywatelskiego.

Fot. Anna Duda / krakow.pl
Anna Duda / krakow.pl

Według projektu uchwały grupy radnych 90-dniowe konsultacje miałyby być przeprowadzone w pierwszej połowie 2020 r. Jak przekonywał radny Aleksander Miszalski, konsultacje są potrzebne, ponieważ obszar Wesołej położony w centrum miasta na terenach poszpitalnych to teren bardzo istotny, a sposób jego zagospodarowania może mieć znaczący wpływ na rozwój miasta. Według radnego, jako że będzie to teren wykupiony z budżetu miasta, mieszkańcy powinni decydować o tym, co na nim powstanie. Inni radni zwracali jednak uwagę, że nie ma się co spieszyć, ponieważ wciąż nie wiadomo, czy miasto w tym roku wykupi teren. Pojawiła się także informacja, że prawo pierwokupu Wesołej ma Krajowy Zasób Nieruchomości. Komisja nie wydała pozytywnej opinii co do projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących sposobu zagospodarowania obszaru Wesoła położonego w rejonie ul.  Mikołaja Kopernika.

Ponadto komisja wyraziła pozytywne opinie w sprawie dwóch wniosków w ramach: inicjatywy lokalnej pt.: "Moja młodość - moje wspomnienia" oraz w ramach inicjatywy lokalnej pt. "404 flagi z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski w ramach współpracy polsko-ukraińskiej. Barwy”.

pokaż metkę
Autor: (BS)
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat