Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Parki po raz kolejny

Ranking parków miejskich - temat ten po raz drugi powrócił na posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.

Fot. Tom Rollauer Fotografie
Tom Rollauer Fotografie

Sprawę zreferował radnym Jarosław Tabor, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej. Jak poinformował, ZZM planuje utworzenie parków na działkach o powierzchni 572 hektarów. Łącznie ma to być aż 47 zielonych inwestycji, w tym 37 parków, z których 17 jest zapisanych w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta. Jak powiedział Jarosław Tabor - ZZM wystąpił do Wydziału Skarbu o z prośbą o wykup dwóch tysięcy działek o powierzchni 340 hektarów.

Radni nie mieli większych uwag do przedstawionej listy, jedynie radny Aleksander Miszalski zwrócił uwagę, że jego zdaniem lista powinna być aktualizowana co 2-3 lata, a nie tak jak jest obecnie, co 5 lat.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa, zmierzających do stworzenia na działkach nr 78/16 P-35; 78/18 P-35; 165/2 P-34; 164/4 P-34, będących własnością, współwłasnością lub których użytkownikiem jest Gmina Miejska Kraków, znajdujących się w okolicy ul. Lubostroń, parku miejskiego otwartego dla mieszkańców (druk nr 626).

pokaż metkę
Autor: (BS)
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat