Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Organizacja ruchu na Kazimierzu, ulgi dla honorowych dawców krwi

Strefa Ograniczonego Ruchu na Kazimierzu oraz ulgowe przejazdy komunikacją miejską dla honorowych dawców krwi II stopnia - tymi tematami zajmowali się radni z Komisji Infrastruktury.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

22 września obowiązująca wcześniej na Kazimierzu Strefa Czystego Transportu została zastąpiona Strefą Ograniczonego Ruchu. - Miało to na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników ruchu oraz ochronę zabytkowej zabudowy, która wpisana jest na listę UNESCO – podkreślał Łukasz Gryga, Dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu.  Radny Michał Starobrat dopytywał na jak długo przed wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu zostali poinformowani o tym mieszkańcy i przedsiębiorcy  oraz w jakiej formie. - O szczegółach zmian informowaliśmy w mediach ogólnodostępnych na około tydzień-dwa tygodnie przed ich wprowadzeniem – informował Łukasz Gryga.

Z kolei radny Mariusz Kękuś  pytał o to, kiedy i w jakim okresie przeprowadzono badania natężenia ruchu pojazdów oraz potoków przechodniów oraz w jaki sposób ograniczenia ruchu wpływają na upłynnienie i bezpieczeństwo ruchu pieszych w rejonie Kazimierza.  - Pieszy może się poruszać w strefie ograniczonego ruchu  całą powierzchnią jezdni i chodnika, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo są to działania zapobiegawcze. Pomiary były uzupełnione na przełomie czerwca i lipca o rejon ulicy Miodowej i Mostowej –  odparł Łukasz Gryga.  Badania skuteczności wprowadzania ograniczeń w ruchu na Kazimierzu były przeprowadzane przed zmianami na wiosnę 2017 oraz po wprowadzeniu zmian w analogicznym okresie wiosny 2018 – uzupełnił Łukasz Franek, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. Radny Józef Jałocha wyraził swoje obawy o to, że o wprowadzenie analogicznych zmian będą wnioskować mieszkańcy kolejnych rejonów, tak jak to ma miejsce przy poszerzaniu Strefy Płatnego Parkowania.

Kolejnym punktem posiedzenia było opiniowanie projektu uchwały na temat wprowadzenia ulgowych przejazdów komunikacją dla zasłużonych honorowych dawców krwi II stopnia posiadających Kartę Krakowską. Radny Michał Starobrat podkreślał efekt prospołeczny zaproponowanych zmian. Z kolei Dyrektor Łukasz Franek zwrócił uwagę na trudności organizacyjne oraz techniczne związane z ich wprowadzeniem. Radni projekt zaopiniowali pozytywnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Autor: (EGK)
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat