Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ostatnie edukacyjne wycieczki rowerowe

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza na ostatnie już w tym roku edukacyjne wycieczki rowerowe. Organizatorzy zachęcają do wspólnych przejażdżek z ekspertami Stowarzyszenia Kraków Miasto Rowerów, które będą doskonałą okazją, by w miłych okolicznościach nauczyć się, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze po Krakowie. Dla każdego uczestnika wycieczki czeka drobny rowerowy upominek!

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. O tym, gdzie występują tego typu rozwiązania oraz jak należy z nich korzystać, będzie można dowiedzieć się podczas tej tych wycieczek.

Będzie także można usystematyzować swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo-rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, a także zasad poruszania się wokół i po Rynku Głównym, czy też jazdy po ulicach z torowiskiem.

Ostatnie edukacyjne wycieczki odbędą się:

  • 13 października, godz. 14:30, miejsce zbiórki: kładka o. Bernatka od strony Podgórza, trasa: Rynek Podgórski – Stare Podgórze – Płaszów (zapisy do 11 października do godz. 15:00)
  • 20 października, godz. 11:00, miejsce zbiórki: plac Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu, trasa: Stare Miasto – Os. Oficerskie – Rakowice – Olsza – Wieczysta – Dąbie (zapisy do 18 października do godz. 15:00)
  • 27 października, godz. 11:00, miejsce zbiórki: rondo Mogilskie, dolna płyta, trasa: Stare Miasto i Stare Podgórze (zapisy do 25 października do godz. 15:00).

Każda z wycieczek będzie trwać ok. dwóch godzin, a poprowadzą je świetnie przygotowani eksperci ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Zapraszamy uczestników na własnych rowerach albo na rowerach miejskich z wypożyczalni Wavelo.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adresy e-mailowe: natalia.slowinska@um.krakow.pl oraz  joanna.majdecka@um.krakow.pl. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego pod numerami tel. 12 616 78 24 oraz 12 616 87 70.

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty są oczywiście obowiązkowe. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej, jednak pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat