Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poczuj Kraków: ciekawość

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejny spacer edukacyjny z cyklu „Poczuj Kraków”. Tym razem tematem wędrówki, która rozpocznie się w sobotę, 12 października, o godz. 12.00 przed Domem Zwierzynieckim, będzie ciekawość.

Fot. S.E. Radzikowski / Muzeum Krakowa / materiały prasowe
S.E. Radzikowski / Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Ciekawość to podobno pierwszy stopień do piekła. Ale czy aby na pewno? Ciekawość wiedzie do odkryć, a dla badacza jest wręcz niezbędna. Warto nastawić ucho na plotki, tajemnicze wieści, legendy,  by wyłuskać z nich ziarno prawdy. Dlatego w sobotę wyruszymy szlakiem tajemniczych i legendarnych miejsc usytuowanych na obrzeżach Krakowa.

Spacer rozpocznie się przed Domem Zwierzynieckim (ul. Królowej Jadwigi 41), aby najpierw uczestnicy mogli zwiedzić miejsca ukryte przed ciekawskimi krakowianami – punkty pogańskiego kultu na Salwatorze – miejsce pogańskiej świątyni, okolice kościoła Najświętszego Salwatora oraz tajemnicze okolice klasztoru norbertanek (jaskinia pod klasztorem, miejsca związane ze zwierzynieckimi legendami). Następnie idąc bulwarem wiślanym uczestnicy dotrą do ulicy Kanoniczej, gdzie odwiedzą miejsca związane z najbardziej dociekliwymi krakowianami w historii… (czyli średniowiecznymi studentami uniwersytetu oraz dom, w którym mieszkał Jan Długosz – najbardziej ciekawski krakowianin w historii). Ciekawskie wywiady, odkrywcze zdjęcia – mile widziane podczas spaceru.

Spacer poprowadzi Grzegorz Szymanowski. Udział bezpłatny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat