Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tropem zawodowców - weź udział w projekcie edukacyjnym

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 oraz wydział edukacji Urzędu Miasta Krakowa zapraszają wszystkich uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Tropem zawodowców” i nakręcenia krótkiej formy filmowej „O zawodowcach z humorem w filmowym kadrze”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Aby wziąć udział w konkursie należy w czteroosobowym zespole przygotować filmową opowieść o praktycznej nauce zawodu w trzech, wybranych przez siebie szkołach branżowych i technikach. Film powinien trwać nie krócej niż 3 minuty i nie dłużej niż 4 minuty. Opowiedziana historia powinna dotyczyć sposobu nabywania umiejętności, niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie i zachęcać do zapoznania się z ofertą edukacyjną tych placówek. Każda szkoła może zgłosić na konkurs tylko jeden film. Do wygrania nagrody rzeczowe. Prace należy nadsyłać do 14 lutego 2020 roku.

Projekt edukacyjny „Tropem zawodowców” jest kolejnym działaniem w kampanii „Po pierwsze … zawód” mającym na celu promocję szkolnictwa zawodowego w Gminie Miejskiej Kraków. Udział w projekcie ma zwiększyć zainteresowanie uczniów szkół podstawowych kontynuacją nauki w szkołach branżowych i technikach poprzez wspieranie ich w samodzielnym gromadzeniu informacji o szkołach, analizowaniu tych informacji i konfrontowaniu z własnymi zasobami, zainteresowaniami, umiejętnościami oraz planami edukacyjno-zawodowymi.

Więcej informacji: portaledukacyjny.krakow.pl

O projekcie „Tropem zawodowców” [pdf]

Regulamin [pdf]

konkurs plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat