Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszają październikowe wycieczki rowerowe

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza na pierwszą październikową edukacyjną wycieczkę rowerową. Organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, przejażdżka będzie doskonałą okazją, by w przyjaznym otoczeniu nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie poruszać się rowerem po Krakowie. Trasa pierwszej październikowej wycieczki przebiegać będzie przez Stare Miasto, Krowodrzę i Łobzów. Dla każdego uczestnika wycieczki przewidziano drobny rowerowy upominek!

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Pierwsza wycieczka w październikowej edycji odbędzie się 6 października, o godz. 14.30, miejsce zbiórki plac Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu. Wycieczka będzie trwać ok. 2 godzin, a poprowadzą ją świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. O tym, gdzie występują tego typu rozwiązania oraz jak należy z nich korzystać, będzie można dowiedzieć się podczas tej wycieczki. Będzie także można usystematyzować swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, a także zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem, itp.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres e-mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl  lub zgłaszać telefonicznie pod numerem 12 616 87 70 (tylko do piątku 4 października do godz. 15:00)

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty są oczywiście obowiązkowe. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej, jednak pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

Kolejne rowerowe wycieczki edukacyjne już wkrótce!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat