Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Młodzieżowi radni poszukiwani

Trwa nabór do VII kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa. Projekt skierowany jest do uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych zarówno publicznych jak i niepublicznych.

Fot. Młodzieżowa Rada Krakowa
Młodzieżowa Rada Krakowa

- Jestem przekonany, że jednym z najważniejszych podejmowanych w procesie edukacji młodych ludzi zadań jest przygotowanie świadomych i odpowiedzialnych obywateli, gotowych do udziału w życiu społecznym. Poczucie możliwości wpływania na rzeczywistość z całą pewnością wzmacnia zaangażowanie młodzieży w lokalne inicjatywy – zwrócił się w liście do młodzieży szkolnej Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, zachęcając ją do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Młodzieżowa Rada Miasta Krakowa została powołana uchwałą Rady Miasta Krakowa z 19 lutego 2014 r.  w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży.  Jak czytamy w uchwale, misją Młodzieżowej Rady Krakowa jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych poprzez m.in.: rozwijanie, wspieranie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie zasad działania samorządu terytorialnego wśród młodzieży, inicjowanie, wspieranie i koordynowanie samorządowej działalności młodzieży, rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych i pozarządowych, organizację aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, integrację i współpracę środowisk młodzieżowych na terenie Miasta Krakowa.

Nabór trwa do 30 września. Zgłoszenia należy kierować do Mateusza Drożdża, p.o. Zastępcy Dyrektora Kancelarii Rady Miasta na adres e-mail: br.umk@um.krakow.pl.

Więcej szczegółów można znaleźć pod linkiem: https://tiny.pl/tj66z.

pokaż metkę
Autor: Ewelina Garbacka-Kalemba
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat