Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalne propozycje na poniedziałek

Zaczynamy kolejny wrześniowy tydzień. Na pierwszy dzień jesieni prezentujemy kilka kulturalnych wydarzeń, na które warto się dziś wybrać.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Ponad 50 lat na scenie, niezmiennie piękna, pełna energii, zachwycająca. Pierwszym gościem po wakacyjnej przerwie w cyklu „Sentymentalny Świat” w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, będzie Halina Frąckowiak. Zapraszamy o godz. 18.00 na niezapomniany wieczór, który poprowadzi Łukasz Lech.

Dziś rozpoczyna się X Międzynarodowy Festiwal Muzyczno-Artystyczny Sfogato, który potrwa do 5 grudnia. Organizatorzy zapraszają na galowy koncert inauguracyjny „Chopin Soirée – Pieśń wieczorna”, który odbędzie się o godz. 19.00 w Willi Decjusza. W programie usłyszymy działa Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki.

Teatr KTO zaprasza na Scenę Klasyczną na ul. Warszawskiej 5, gdzie o godz. 19.00 wystawi ponownie „Chór sierot”. Najważniejszą rolę w spektaklu odgrywają ruch, gest i muzyka – aktorom od początku do końca przedstawienia towarzyszy „Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego, wyznaczając rytm opowieści trwającej tyle, ile sama kompozycja, czyli 52 minuty i 6 sekund. Tyle wystarczyło, by ukazać okrutne realia życia w sierocińcu, w którym poczucie wspólnoty ustępuje bezkresnej samotności.

O godz. 18.00 Księgarnia Karakter zaprasza na spotkanie z Izabelą Morską zatytułowane „Siłaczki - literatura monstrualna”. Rozmowę poprowadzi Anna Marchewka w ramach cyklu „Siłaczki, czyli o kulturalnych mocach”. W przeddzień premiery „Znikania” porozmawiamy z autorką przełomowej „Absolutnej amnezji”, o pisaniu, chorowaniu, przenikaniu się życia i literatury oraz wyzwaniach, z jakimi musi mierzyć się pisarka we współczesnym świecie.

John Coltrane – wybitny saksofonista i ikona jazzu – 23 września obchodziłby swoje 93. urodziny. Kino Pod Baranami zaprasza właśnie tego dnia na pokaz specjalny filmu dokumentalnego w reżyserii Johna Scheinfelda. „Chasing Trane: Historia Johna Coltrane'a” to wielowarstwowa, pełna refleksji opowieść o pasji i artyście, który tworzył wyjątkową muzykę przekraczającą bariery rasy, religii, wieku i szerokości geograficznej i odnalazł w swoim życiu wiarę. Początek o godz. 19.00.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat