Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny przewodnik weekendowy

Znaleźliśmy dla was kilka pomysłów jak ciekawie spędzić niedzielę. Nie przegapcie naszego przewodnika po kulturalnym Krakowie.

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami
materiały prasowe/Kino pod Baranami

Mamy już polskiego kandydata do Oscarów - to „Boże Ciało” Jana Komasy, które zebrało świetne recenzje na festiwalach w Wenecji i Toronto. Na polskie ekrany film wejdzie 11 października! To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. W roli głównej Bartosz Bielenia, młody i piekielnie zdolny aktor znany z pewnością krakowskim bywalcom teatrów, przede wszystkim Starego, a obecnie grający w nowej sztuce Jana Klaty w Teatrze Nowym Proxima. Seanse pod Baranami od piątku do niedzieli o godz. 17.00.

Macedońska niedziela w MCK na Rynku Głównym! Będzie to dzień otwarty wystawy „Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności”. W programie m.in. oprowadzanie z kuratorkami, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, pokazy i degustacje macedońskich przysmaków kulinarnych, a także spotkanie z nagradzanym na całym świecie polskim fotografem Michałem Siarkiem. A na zakończenie, o godz. 16.30 pokaz kulinarny oraz degustacja przysmaków macedońskich. Polecamy!

Wciąż możecie wybrać się do plenerowej wersji kina Ars na Dolnych Młynów i obejrzeć tam film! W najbliższą niedzielę o godz. 20.00 czeka nas seans jednego z najbardziej kultowych filmów w historii, czyli „Cinema Paradiso”. Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore (Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Toto, jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo, który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat