Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

American Airlines odpowiada na list prezydenta Krakowa

Amerykańskie linie lotnicze American Airlines przesłały list z przeprosinami. Sprawa dotyczy reklamy informującej o nowym połączeniu lotniczym z Krakowa do Chicago.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

List został skierowany bezpośrednio do prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz mieszkańców. Linie lotnicze przepraszają w liście mieszkańców Krakowa za to, że mogli poczuć się urażeni reklamą zamieszczoną w mediach społecznościowych, zapowiadającą nowe połączenie.

Amerykanie tłumaczą, że celem było zaangażowanie jak największej liczby odbiorców obserwujących kanały społecznościowe oraz wzbudzenie zainteresowania nowym połączeniem. Oprócz filmu linia lotnicza umieściła na swojej stronie specjalną zakładkę na temat nowego połączenia, zawierającą informacje i wskazówki o krakowskich atrakcjach turystycznych. Na liście zwiedzania, znalazł się Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny oraz Kazimierz. Na stronie nie ma informacji o degustacji alkoholu.

Linia American Airlines jest również wdzięczna miastu za przyjęcie oraz dziękuje za zwrócenie uwagi na ilość zabytków i muzeów, które zapewniły miastu obecność na liście UNESCO.

Przeczytaj:

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat