Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Travenalia już wkrótce w Krakowie

Kraków nieodłącznie kojarzy się z podróżami i odkryciami geograficznymi. Nasze miasto nie jest jedynie celem turystów z całego świata ale również początkiem podróży do najdalszych zakątków Ziemi. Przez dwa dni - 12 i 13 października - już od dziewięciu lat, podróżnicy opowiadają o swoich wyprawach w jednej z najpiękniejszych krakowskich sal wykładowych – Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Travenalia to nie tylko pokazy przeźroczy, filmów czy prezentacje tematyczne. Znaleźć tam można również ekspozycje wydawnictw czy oferty turystyczne związane z podróżowaniem. Wyjątkowy w tym wydarzeniu jest kontakt z drugim człowiekiem – goście festiwalu zawsze chętnie odpowiedzą po występie na pytania, poradzą jak dobrze przygotować się do podróży czy jak bezpiecznie ją odbyć. Wiele osób wychodzi z Festiwalu bogatych nie tylko w doświadczenia ale również różnego rodzaju nagrody zdobyte w licznych konkursach. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, skąd tylko jeden krok w daleki i niesamowity świat.

Travenalia nawiązują do tradycji podróżniczych spotkań organizowanych w Krakowie już w latach 70. XX wieku. Były to imprezy otwarte zarówno dla tych, którzy podróżowali po świecie jak i dla tych, którzy tylko o tym marzyli. Na spotkania do Krakowa przyjeżdżali podróżnicy z całej Polski ale nawet dyplomaci z egzotycznych krajów do których wyjeżdżali wtedy Polacy. Zdarzało się, że serwowano egzotyczne potrawy a czas umilały występy grup tanecznych.

Travenalia powstają dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Pomysłodawcą imprezy jest lekarz i podróżnik - prof. Andrzej Urbanik, szef Katedry Radiologii Collegium Medicum UJ. Głównym organizatorem jest Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ i studenci z Koła Geografów UJ.

Szczegóły na stronie internetowej festiwalu.

Travenalia

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat