Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowscy uczniowie poznają samorząd w działaniu

Spotkania z radnymi Krakowa i dzielnic, udział w sesji Rady Miasta, zwiedzanie Pałacu Wielopolskich, warsztaty poświęcone roli samorządu – takie praktyczne lekcje czekają na uczniów w ramach miejskiego projektu „Uczeń – Obywatel”. W październiku rusza jego 15. edycja. Jeszcze do czwartku, 26 września organizatorzy przyjmują zgłoszenia szkół.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Projekt obejmuje dwie ścieżki edukacyjne dostosowane do możliwości starszych i młodszych uczestników. Dla uczniów klas V–VIII szkół podstawowych zaplanowano cykl spotkań i warsztatów: „Moje miasto, moja dzielnica, moja ulica” – poprowadzi je Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego. W programie znalazły się wycieczka do magistratu, warsztaty z historii i współczesności samorządu, obserwacja sesji Rady Miasta, spotkania w radach dzielnic i konkurs wiedzy o samorządzie krakowskim.

Ścieżkę dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Cykl spotkań samorządowych” koordynuje Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Uczestnicy zapoznają się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu dzielnicowym i miejskim – m.in. poprzez spotkania z radnymi, zaangażowanie w projekty realizowane na terenie dzielnicy czy uczestnictwo w sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy: w zeszłorocznej edycji projektu udział wzięło 166 uczniów z 13 szkół podstawowych oraz 177 uczniów z 7 szkół ponadpodstawowych (licea i technika).

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat