Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przed nami Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów

Czym jest testament? Czy od jego napisania się umiera? Czy testamenty sporządzają wyłącznie ludzie zamożni, umierający lub ci, którzy chcą kogoś wydziedziczyć? Jak napisać taki dokument? Ile to kosztuje i do kogo się w tej sprawie udać? Na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź w trakcie darmowego wykładu, który odbędzie się w czwartek, 3 października o godz. 10.30 w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Dekerta 24 (segment B, III piętro, sala konferencyjna).

Fot. napisztestament.org.pl
napisztestament.org.pl

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Otwarte Forum, która prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną „Napisz testament”. Jej celem jest zachęcenie Polaków do pisania testamentów i uświadomienie, że testament jest jednym z najważniejszych dokumentów pisanych za życia.

Jednocześnie organizatorzy akcji podkreślają, że za pomocą testamentu można pomóc potrzebującym, uwzględniając w nim, poza rodziną, krewnymi i przyjaciółmi, domy samotnej matki, domy dziecka, hospicja, muzea, fundacje czy stowarzyszenia.

Spotkanie poprowadzi adwokat Klaudia Dominiak, która po wykładzie pozostanie do dyspozycji uczestników i zainteresowanym udzieli darmowej konsultacji prawnej dotyczącej prawa spadkowego.

Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa. Wykład odbywa się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie napisztestament.org.pl lub pod numerem telefonu 500 857 074.

tydzień pisania testamentów

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat