Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapraszamy na wielki test wiedzy o Nowej Hucie

Kochasz Nową Hutę, znasz historię tej wyjątkowej dzielnicy Krakowa i śledzisz aktualne wydarzenia? Zapraszamy do udziału w pierwszym „Wielkim teście wiedzy o Nowej Hucie”! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 września o godz. 11.00 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury na al. Jana Pawła II 232.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Wydarzenie będzie jednym z elementów „Kombinatu Kultury”, czyli dorocznej imprezy NCK, organizowanej u progu każdego nowego sezonu kulturalnego. Dzięki udziałowi w spotkaniach, warsztatach i zajęciach można będzie z bliska przyjrzeć się nowohuckiemu pomysłowi na kulturę, sztukę, sport i rekreację. 

Test będzie się składał z 60 zamkniętych pytań z różnych dziedzin dotyczących Nowej Huty: historii, współczesności, architektury, sportu, kultury. Do ułożenia pytań organizatorzy zaprosili dziennikarkę „Gazety Wyborczej” Renatę Radłowską – mieszkankę Nowej Huty, od lat zakochaną w swojej dzielnicy. Uczestnicy będą mieli godzinę na napisanie testu.

Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zabawy i rejestracji.

Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody – za zajęcie pierwszego miejsca czeka nagroda pieniężna w wysokości 3 tys. zł. Łączna pula nagród w naszym konkursie to 6 tys. zł. Ponadto każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Organizatorem testu jest „Gazeta Wyborcza”, współorganizatorem Miasto Kraków, partnerami Centrum Serenada oraz Nowohuckie Centrum Kultury.

Więcej informacji oraz regulamin testu na stronie internetowej nck.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: ANNA WAŚKOWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót
Znajdź komunikat