Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Daj się uwieść nostalgii podczas retro weekendu!

12 października warto zajrzeć do gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, w którym odbędzie się kolejny Krakowski Retro Weekend „Kogel Mogel”. Warsztaty z gwiazdami polskiej sceny retro, wykłady prowadzone przez znawców przedwojennej kultury, spektakle, interaktywny pokaz mody oraz bal swingowy z muzyką na żywo. Ponadto sala główna zapełni się stoiskami z wyselekcjonowanymi ubraniami vintage, biżuterią wykonaną przez artystów i rzemieślników, sukienkami retro stworzonymi przez polskich projektantów i niezwykłymi przedmiotami przywołującymi na myśl czar dawnych lat!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Dzień wcześniej, 11 października, na uczestników retro weekendu czekają wyjątkowe warsztaty: będzie można m.in. nauczyć się pozowania do zdjęć w stylu pin-up, przygotować samodzielnie kosmetyki według przedwojennych receptur oraz spróbować swoich sił w burlesce. Wieczorem zaś coś dla ducha – dzięki spektaklowi „My z ZMP – komunistyczna rewia” wybierzemy się w nostalgiczną podróż do pierwszych lat powojennej Polski.
 
W sobotę oprócz całodniowych targów odbędą się również wykłady – dotyczące mody lat 20. i 30. XX w., życia dziewiętnastowiecznych artystów, krakowskich architektonicznych perełek oraz modowego savoir-vivre’u. Zainteresowani historią tego, co zwykle pozostawało ukryte przed wzrokiem, będą mogli zobaczyć z bliska zrekonstruowaną odzież i oryginalne ubrania z epoki podczas interaktywnego pokazu mody „Niewymowne. Historia bielizny 1800-1950”.
 
W niedzielę, 13 października, wybierzemy się na spacer śladami popularnych dancingów i artystycznych kawiarni międzywojennego Krakowa – Lana Dadu (przewodniczka i autorka bloga Dawny Kraków) opowie nam, gdzie zabawa była najprzedniejsza, a towarzystwo najbardziej zacne!

Więcej informacji na Facebooku.

plakat


 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat