Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejny rok z Akademią Młodego Krakowianina

Miasto Kraków zaprasza samorządowe szkoły podstawowe do udziału w IV edycji Akademii Młodego Krakowianina. To projekt, w którego ramach uczniowie klas I–III szkół podstawowych dowiadują się, jak zorganizowane jest i jak na co dzień funkcjonuje ich miasto. Do programu mogą zgłosić się te szkoły, które nie brały w nim jeszcze udziału. Jak co roku czeka 20 miejsc. Rekrutacja została przedłużona i potrwa do 30 września.

Fot. Urząd Miasta Krakowa
Urząd Miasta Krakowa

Akademia Młodego Krakowianina to projekt, który ma przybliżyć najmłodszym uczniom, jak funkcjonuje miasto, skąd bierze się woda w kranach, ciepło w zimie i co należy robić ze śmieciami. Uczniowie poznają tajemnicę tramwajów i autobusów, uczą się, jak posadzić drzewo i dbać o czyste powietrze. Wiedza ta pozwoli im zrozumieć, jak wiele dzieje się wokół nich, i poszerzy ich zainteresowania.

Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz merytoryczne jednostki i spółki miejskie. Miasto zachęca do uwzględnienia tej inicjatywy w planie wychowawczym szkoły.

Szczegóły na stronach internetowych Portalu Edukacyjnego.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-19
Data aktualizacji: 2019-09-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat