Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pomoc dla dzieci z ośrodków cudzoziemców

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć we współpracy z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Lininie organizują zbiórkę rzeczy potrzebnych dzieciom w nowym roku szkolnym. Intencją organizatorów jest nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim zapobieganie wykluczeniu społecznemu dzieci.

Fot. materiały prasowe

Centrum pomocy organizuje zbiórkę wszelkich potrzebnych rzeczy dla dzieci przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców. Przydatne są szeroko rozumiane materiały i pomoce szkolne. Centrum, które działa na rzecz praw człowieka chce, aby akcja zmotywowała dzieci nauki w nowym roku szkolnym. Wśród potrzebnych rzeczy znajdują się:

  • sprzęty sportowe dla dzieci i młodzieży np. piłki do siatkówki lub koszykówki, piłki nożnej, do badmingtona itp.
  • artykuły plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat, kredki, bloki kolorowe, wycinanki, plastelina, ciastolina i inne
  • materiały i pomoce do pomieszczeń szkolnych oraz artykuły szkolne np. długopisy, zeszyty, kredki, ołówki, bloki i inne.

Również Ośrodek jako placówka wychowawcza i mieszkalna potrzebuje wsparcia materialnego. W tej chwili potrzebne są głośniki, radioodtwarzacz, środki czystości do pomieszczeń, sprzętów kuchennych i łazienek, mopy sznurkowe i wiadra oraz nieelektryczne, tradycyjne czajniki.

Wszystkie upominki zbierane są w siedzibie Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, ul. Krowoderska 11/7, 31-141 Kraków.

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć oferuje również bezpłatne wsparcie prawne dla osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym i dyskryminacją, w tym osobom ubogim, ofiarom przemocy domowej, cudzoziemcom i uchodźcom.

 

 

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-10
Data aktualizacji: 2019-09-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź