Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Kraków po raz 20. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu uczestniczy w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania potrwa do 22 września i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – chodźmy razem!”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Podczas ETZT promowane jest korzystanie z parkingów Park+Ride, a policja, inspekcja transportu drogowego oraz wydział ewidencji pojazdów i kierowców UMK przeprowadzają kontrole emisji spalin w pojazdach.

 

Na ulicach miasta prowadzona jest również akcja „Wystarczy jeden metr”, która ma na celu edukowanie kierowców, jak prawidłowo parkować pojazdy. Natomiast akcja „Bądź eko i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej” jest okazją do bliższego zapoznania się z różnymi możliwościami bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

 

We wtorek, 17 września i w środę, 18 września w godz. od 11.00 do 17.00 na rondzie Mogilskim za udział w ekologicznych warsztatach można było otrzymać jedną z sadzonek zamiokulkasów, skrzydłokwiatów lub wrzosów.

W piątek, 20 września, na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej (al. Jana Pawła II 37, budynek J – parter) odbędą się warsztaty „Chodź bezpiecznie z tramwajem”, czyli dzień otwarty symulatora tramwaju NGT-6.

Także w piątek, 20 września, w godz. 10.00–15.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II) zorganizowane zostaną warsztaty w ramach programu „Bezpieczny Kraków” – m.in. symulatory dachowania, miasteczko rowerowe, pokazy sprzętu specjalistycznego.

Niedziela, 22 września – tak, jak w latach poprzednich, będzie Europejskim Dniem Bez Samochodu. W tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej będą wyłączone kasowniki. Obowiązują bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi autobusów i tramwajów.

Więcej informacji [PDF]

zrównowazony rozwój

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat