Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pobiegli i pomogli, czyli Kraków Business Run 2019

W niedzielę, 8 września, odbyła się ósma edycja Kraków Business Run – lokalnej edycji największej w kraju charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Tym razem 7485 osób „wybiegało” w Krakowie pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Poland Business Run pomaga spełniać marzenia osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Bieg ma charakter sztafety - bierze w nim udział 5 zawodników - i odbywa się co roku jednocześnie w największych miastach Polski. Od pierwszej edycji udało się już zmienić życie 434 osób - finansując zakup protez, sprzętu medycznego oraz rehabilitację.

Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Do niedzielnego biegu zgłosiło się 7485 biegaczy, których opłaty startowe niemal w całości zostaną przekazane beneficjentom biegu. By zwiększyć skalę niesionej pomocy, zainicjowano też akcję „Pomagam bardziej”. – Osoby, które chcą pomóc potrzebującym, a z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w biegu, mogą przyłączyć się do charytatywnej zbiórki środków. Fundusze zebrane w ten sposób zostaną przekazane na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne i psychologiczne osób po amputacjach.

W ramach „Pomagam bardziej” biegacze oraz wszyscy, którym nie jest obojętny los beneficjentów biegu mogli dokonywać dobrowolnych wpłat. Wystarczyło wejść na stronę internetową polandbusinessrun.pl, wybrać miasto i dokonać wpłaty.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej: www.krakowbusinessrun.pl

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat