Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalne propozycje na czwartek

Spektakle teatralne, musicale, koncerty, spotkania z pisarzami i pokazy przedpremierowe filmów to tylko część z kulturalnych atrakcji, jakie czekają w czwartek na krakowian i turystów. Pogoda dopisuje, więc warto też wpaść na Rynek Główny i zobaczyć motoryzacyjne perełki. Nikt nie będzie się dziś nudził w Krakowie!

Fot. Krakowski Teatr Variété
Krakowski Teatr Variété

Kto z nas nie kojarzy takich broadwayowskich hitów, jak „Cell Block Tango”, „Roxie” czy „All That Jazz”? Już dziś w Krakowskim Teatrze Variété będzie można zobaczyć musical „Chicago”! Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Chicago w latach 20-tych. Reporterka „Chicago Tribune” opisała historię dwóch kobiet, które trafiają do więzienia i stają przed sądem za morderstwa. Na scenie zobaczymy 19 aktorów, którym towarzyszy zespół 14 muzyków. Początek o godz. 19.00.

Nowy rok kulturalno-oświatowy Klubu Seniora, Klub Mirage otwiera wyjątkowym wydarzeniem. Z koncertem gościnnie wystąpi dziś aktor i reżyser związany z wieloma scenami i wydarzeniami artystycznymi – Jarosław Szwec. Swój recital zadedykuje seniorom z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Piękny głos, aktorska interpretacja muzycznych szlagierów, muzyka płynąca z serca, to artystyczna niespodzianka przygotowane przez klub na ten świąteczny dzień. Początek o godz. 16.00 na os. Bohaterów Września 26. 

Teatr Ludowy – Scena Pod Ratuszem zaprasza o godz. 19.00 na spektakl „Gdy przyjdzie sen” Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. To tragikomedia ludzkich zachowań, obraz wiejskiej wspólnoty, kryminał, a przede wszystkim – opowieść o bezwzględnym, pierwotnym prawie rządzącym ludzkimi losami, które „nigdy nie gości na salach sądowych, ale każdy nosi je w ciemnym zakamarku duszy”. Początek o godz. 19.00.

Wielowymiarowa i nieoczywista twarz islamu w Skandynawii. Działalność salafitów, problem „zabójstw honorowych” i wyobcowanie niektórych społeczności. Z drugiej strony feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT oraz drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu w szwedzkiej ekstraklasie. Cykl #opartenafaktach zaprasza na spotkanie z Maciejem Czarneckim, który w swojej najnowszej książce przedstawia losy oraz sposób myślenia tych wyznawców islamu, dla których północna część Starego Kontynentu stała się domem. Spotkanie z autorem odbędzie się o godz. 18.00 w De Revolutionibus Books&Cafe.

Małopolski Ogród Sztuki zaprasza na przedpremierowy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes „Parasite”. To mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. Początek o godz. 18.15.

Dziś ostania okazja by zostać Wkinowziątym w Kinie Mikro. O godz. 18.00 w ramach Wakacyjnego Przeglądu Dobrego Kina zobaczymy „The Square” - jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Musicie to zobaczyć!

 

Klub Wersalik zaprasza na Inaugurację Roku Twórczego, czyli międzypokoleniowe spotkanie dla wszystkich mieszkańców osiedla Ogrodowego, sympatyków, przyjaciół, i osób poszukujących dla siebie lub dla swoich dzieci ciekawych zajęć i warsztatów. Od godz. 15.30 zaprezentowane zostaną zajęcia i aktywności, z których będzie można skorzystać w Klubie przez cały rok. W programie Inauguracji znajdą się zajęcia dla dzieci i młodzieży, wernisaż wystawy otwartej, warsztaty plastyczne, szybka szkoła rysunku, hafciarstwa, doradztwo cyfrowe dla seniorów, kącik malucha, a także quizy z nagrodami oraz inne niespodzianki.

Fanom motoryzacji przypominamy, że dziś startuje Rajd Polski Historyczny – międzynarodowa impreza, nawiązująca do Rajdów Polski, organizowanych niegdyś przez Automobilklub Krakowski. Jak co roku kibice będą mieli okazję obejrzeć start honorowy z Rynku Głównego w Krakowie, gdzie o godz. 18.00 zaprezentują się w klasycznych samochodach rajdowych i w autach z napędem alternatywnym nie tylko najlepsze krajowe załogi, ale także czołowi zawodnicy z Austrii, Niemiec, Luksemburga, Litwy i Węgier. Na Rynku Głównym będą również wystawione wyjątkowe okazy samochodów zabytkowych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat