Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Brzydkie kaczątko” – spektakl baletowy dla dzieci

Krakowskie Forum Kultury ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy spektakl baletowy dla dzieci pt. „Brzydkie kaczątko”. Już 15 września tę piękną historię, znaną z bajki Hansa Christiana Andersena, zobaczymy w zupełnie nowej, roztańczonej odsłonie.

Fot. Krakowskie Forum Kultury
Krakowskie Forum Kultury

Opowieść o poszukiwaniu przyjaciół, o poznawaniu siebie, swoich mocnych i słabych stron. Czy kaczątko odnajdzie swoje miejsce? Czy wróci do rodziny? Czy pozna prawdziwą przyjaźń? Oglądając nasz spektakl na pewno nie przestaniecie gorąco w to wierzyć!

Wszystko wydarzy się za sprawą i z udziałem utalentowanych młodych adeptów sztuki tańca oraz profesjonalnych tancerzy, z muzyką graną na żywo. Nie zabraknie wyjątkowych najmłodszych gości, którzy sami wszystko wiedzą lepiej...

Spektakl baletowy dla dzieci autorstwa Michała Jurkiewicza to edukacyjno-artystyczny projekt, w ramach którego od czerwca br. grupa młodych tancerzy: dzieci w wieku 9-12 lat, wyłoniona w drodze castingu, ćwiczyła pod okiem profesjonalnych tancerzy związanych na co dzień z Art Color Ballet, przygotowując się do wystąpienia w spektaklu. Efekt intensywnych warsztatów baletowych zostanie zaprezentowany na deskach sceny NCK.

Pomysł baletu został zainspirowany bajką Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Osoba kompozytora – Michała Jurkiewicza – daje gwarancję najwyższej jakości artystycznej, której można było już doświadczyć przy takich produkcjach scenicznych, jak: musical „Bajka o jazzie” czy operetka „W królestwie muzyki”.

  • kompozytor: Michał Jurkiewicz
  • libretto: Izabela Kosowska
  • reżyseria, choreografia, scenografia, kostiumy: Agata Kamykowska, Marta Mietelska-Topór, Joanna Czarnecka, Stanisław Iwanicki, Kamil Zdańkowski
  • wizualizacje: Paweł Kamykowski
  • występują: w rolach głównych: Jakub Kwiatek (Krzyś), Lena Sajdak (Kaczątko)
    oraz:
    Joanna Czarnecka, Maria Florczyk, Zofia Florczyk, Natalia Grünwald, Nicole Hałucha, Stanisław Iwanicki, Agata Kamykowska, Liliana Klimczyk, Arkadiusz Krzywda, Karolina Krzywda, Hanna Lewkowicz, Marta Mietelska-Topór, Martyna Potępa, Wei Ran, Maria Radlińska, Blanka Sysak, Magdalena Zatorska, Kamil Zdańkowski

Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę, 15 września, o godz. 15.00 w Nowohuckim Centrum Kultury na al. Jana Pawła II. Bilety do kupienia w kasie KFK na ul. Mikołajskiej 2 oraz na stronie internetowej bilety.krakowskieforum.pl.

Brzydkie kaczątko

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat