Komunikat archiwalny

W Krakowie trwa #EKO(r)EWOLUCJA

Ruszyła kampania informacyjna miasta poświęcona wejściu w życie zakazu palenia węglem i drewnem na terenie Krakowa. Akcja potrwa do końca września.  

W Krakowie trwa #EKO(r)EWOLUCJA
Fot. Magiczny Kraków

Kampania informacyjna jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Krakowa. Plakaty, citylighty, reklamy w tramwajach i autobusach, grafiki publikowane na ekranach pojazdów komunikacji miejskiej, w przestrzeni publicznej oraz bannery na stronach internetowych miejskich instytucji przypominają krakowianom o bardzo ważnej dacie - 1 września, kiedy to zaczął obowiązywać zakaz palenia węglem i drewnem.

Jej głównym celem jest podziękowanie zarówno dla mieszkańców, jak też aktywistów i wszystkich, którzy byli zaangażowani w działania związane z wymianą pieców. Kolejnymi celami są: zwrócenie uwagi na dużą liczbę i zakres proekologicznych działań miasta i rozwiązań, w których Kraków jest pionierem i zachęcenie mieszkańców do dalszego współdziałania na rzecz poprawy jakości powietrza, wyboru ekologicznych rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu. Przekaz kampanii jest spójny z ogólnoświatową dyskusją mającą na celu poodejmowanie konkretnych działań na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych.

Ważnym punktem kampanii była strefa ekologiczna na Pikniku Krakowskim, która funkcjonowała w niedzielę, 1 września w parku Krakowskim.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także