Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nie będzie ogrzewalni przy ul. Fatimskiej

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych nie powstanie przy ul. Fatimskiej. Taką informację w imieniu Prezydenta przekazał Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa radnym z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa oraz licznie przybyłym mieszkańcom ulic Fatimskiej i Cienistej.

Fot. Tom Rollauer Fotografie
Tom Rollauer Fotografie

- Koncepcja przenosin ogrzewalni z ul. Wielickiej na Fatimską nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców. Przeanalizowaliśmy ich głosy i Prezydent podjął decyzję, że w budynku przy ul. Fatimskiej 8, który opuszczony został przez ZEO Wschód – powstanie oddział Straży Miejskiej – mówił Andrzej Kulig.

Radna Alicja Szczepańska pytała, o to, gdzie w takim razie znajdować się będzie miejsce interwencji kryzysowej oraz Centrum Aktywności Seniora, które miały być zlokalizowane w budynku przy Fatimskiej 8. – Miejsce interwencji kryzysowej znajdzie się budynku przy ul. Ludwisarzy, a CAS w budynku wraz ze Strażą Miejską – odpowiedział Andrzej Kulig.

Radni zgodnie podkreślali, że w związku z coraz większą liczbą osób bezdomnych w Krakowie nie da się uciec od tego tematu, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się sezonu jesienno-zimowego.

Radni opiniowali też projekt uchwały autorstwa Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta dotyczących przystosowania siedzib dzielnic dla osób niepełnosprawnych. W sprawie tego projektu uchwały głos zabrał Adam Stromidło, prezes Oddziału Małopolskiego Polskiego Związku Głuchych w Krakowie.– Rozwiązaniem problemu nie jest likwidacja schodów do budynków, a nauczenie pracowników, jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Proszę o konsultacje z naszym środowiskiem, chętnie pomożemy – mówił Adam Stromidło. Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię komisji. Podobnie stało się w przypadku projektu uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji przez Gminę Miejską Kraków zadania publicznego Powiatu Krakowskiego z zakresu pomocy społecznej oraz projektu uchwały  w sprawie ustalenia miesięcznej kwoty dotacji na działalność Centrum Integracji Społecznej w 2020 r.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat