Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Święto Wolności i Solidarności w Krakowie

W sobotę, 31 sierpnia Sieć Solidarności zorganizowała uroczystości Dnia Wolności i Solidarności w Krakowie w 30. rocznicę wyborów 1989 roku oraz 39. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności. Tego dnia zostały wręczone medale „Dziękujemy za wolność”.

Fot. sss.net.pl
sss.net.pl

31 sierpnia budynki urzędów i budynki użyteczności publicznej oraz miejskie place są udekorowane flagami państwowymi. Z tej też okazji TAURON Arena Kraków, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz kładka o. Bernatka są podświetlone w barwach biało-czerwonych. 

O godz. 17.00 na scenie letniej przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia medali „Dziękujemy za wolność” XIX edycji. Kapituła przyznała medale działaczom Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” oraz osobom wyróżniającym się aktywnością podczas kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu w czerwcu 1989 roku.

Wcześniej, o godz. 11.00 złożone zostały kwiaty pod tablicą Solidarności na bramie głównej huty ArcelorMittal, o godz. 12.00 - na Rynku Głównym przy tablicy „Nie oddamy Sierpnia”, a następnie o godz. 16.00 - pod pomnikiem Solidarności na placu Centralnym.

Natomiast w czwartek, 12 września – w 30. rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego – w Polskiej Akademii Umiejętności odbędzie się debata naukowa o działalności rządu oraz jego genezie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej sss.net.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem krakowskich obchodów 30. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu RP w 1989 roku jest Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Patronat honorowy nad obchodami objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat