Komunikat archiwalny

Zjazd górali w Krakowie

Stoiska regionalne na Rynku Głównym, konferencja inauguracyjna Rady Naukowej Związku Podhalan oraz Polskiego Instytutu Antropologii, rozpalenie symbolicznej Watry i koncerty – to wszystko podczas V Zjazdu Karpackiego.

Zjazd górali w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Góralska muzyka, regionalne potrawy i pokaz mody – wszystko to czeka na krakowian i turystów na Rynku. Na stoiskach znajdziemy pyszne jedzenie i pamiątki. To nie koniec atrakcji przygotowanych podczas V Zjazdu Karpackiego i 100-lecia Związku Podhalan. Na Rynku Głównym na scenie odbywają się występy folklorystyczne górali Karpat, w tym przekazanie laski pasterskiej. Wydarzenie trwa od piątku do dzisiaj.

Warto dodać, że Zjazd Karpacki to wydarzenie zapoczątkowane w 1933 roku w Zakopanem dla propagowania idei badań naukowych z turystyki. Do roku 1939 organizatorem przedsięwzięcia było Ministerstwo Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej. Celem zjazdów jest omówienie problematyki zrównoważonego rozwoju Karpat, ochrony dziedzictwa kulturowego, promocji regionu oraz podniesienie jakości życia mieszkańców gór.

Więcej informacji i program wydarzenia na stronie internetowej zwiazek-podhalan.com.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także