Komunikat archiwalny

Rada Krakowskich Seniorów – nabór kandydatów

Prezydent Krakowa ogłosił nabór kandydatów na III kadencję Rady Krakowskich Seniorów i Komisji Wyborczej. Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 września o godz. 14.00.   

Rada Krakowskich Seniorów – nabór kandydatów
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

25-osobowa Rada Krakowskich Seniorów jest ciałem o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym wobec organów Gminy Miejskiej Kraków. Jej celem jest zapewnienie seniorom wpływu na sprawy miejskie i lokalne, zwłaszcza te dotyczące najstarszego pokolenia. Członkiem RKS może zostać osoba, która ma ukończone 60 lat i jest popierana przez organizacje działające na rzecz osób starszych albo przez co najmniej 20-osobową grupę mieszkańców z tego samego przedziału wiekowego.

Kandydatury można zgłaszać osobiście, składając właściwe formularze do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia na ul. Dekerta 24 (segment B, pok. 4 lub 5). Formularz wraz z odpowiednim załącznikiem można złożyć też na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 w kopercie opatrzonej informacją: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, segment B, pok. 4 lub 5 „Rada Krakowskich Seniorów”.

Ogłoszony został również termin walnego zebrania przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, podczas którego odbędą się wybory do RKS. To 28 października. Zebranie rozpocznie się o godz. 14.00 w sali obrad UMK na pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do Rady Krakowskich Seniorów i Komisji Wyborczej udzielane są pod numerami telefonów 12 616 78 06 lub 12 616 78 02, a także w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia UMK - Referat ds. Seniorów, ul. Dekerta 24, parter, segment B, pok. 4 lub 5.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą i zarządzeniem ws. naboru:

 

 

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA